HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 140; czwartek, 6 sierpień 2020 Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
gorzow.com • artykuly • 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC
Źródło: artykuł sponsorowany -ubezpieczamy-auto 


Świeżo upieczeni kierowcy nie mają łatwo – muszą liczyć się ze sporymi składkami na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. 


I Ty zaliczasz się do tego grona? Zanim podpiszesz umowę w przypadkowym towarzystwie ubezpieczeniowym sprawdź, w jaki sposób możesz obniżyć OC.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Rankomat, w III kwartale 2019 roku młodzi i niedoświadczeni kierowcy płacili za OC średnio 1360 zł. To ogromna kwota, jednak aż o 20% niższa w porównaniu z tym samym okresem 2018 roku. Warto jednak mieć świadomość, że młody kierowca może znaleźć tanie OC… Musi tylko wiedzieć, jak i gdzie tego szukać.

OC młodego kierowcy a OC dojrzałego kierowcy

Wiesz już, że kierowcy w wieku 18-25 lat płacą średnio 1360 zł za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Dla porównania, kierowcy w wieku:

·        26-35 lat – płacą 706 zł

·        36-45 lat – płacą 578 zł

·        46-55 lat – płacą 579 zł

·        powyżej 56 lat – płacą 579 zł.

Różnica między najdroższą a najtańszą ofertą wynosi niemal 800 zł! Z czego to wynika? Odpowiedź jest prosta: z niechlubnych statystyk policyjnych, które działają na niekorzyść młodych kierowców. Historia pokazuje, że właśnie osoby między 18 a 25 rokiem życia mający prawo jazdy przez krótki czas jeżdżą najbardziej brawurowo. Często podejmują pochopne decyzje, nie mają wyobraźni oraz nie posiadają jeszcze umiejętności przewidywania sytuacji na drodze oraz szybkiego reagowania na nieprzewidziane manewry innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto nie boją się rozwijania dużych prędkości, co z kolei zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania wypadku.

Jak obniżyć wysokość składki OC?

Zastanawiasz się, jak młody kierowca może obniżyć wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne? Do dyspozycji masz kilka możliwości.

1.      Wybierz najtańsze towarzystwo ubezpieczeniowe

Z pomocą przychodzi porównywarka OC Ubezpieczamy Auto, w niej można sprawdzić ubezpieczenie samochodu w kalkulatorze OC/AC. Wystarczy wypełnić formularz, aby dowiedzieć się, które towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje najkorzystniejsze ceny polisy dla młodych kierowców. Różnice w wysokości składek są znaczące, dlatego warto poświęcić chwilę na analizę ofert.

2.      Ubezpiecz samochód jako współwłaściciel

Jako młody kierowca pomyśl o ubezpieczeniu pojazdu w roli współwłaściciela. Aby to było możliwe, musisz zarejestrować pojazd z inną osobą – najlepiej taką, która uzyskała maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę. To ważne, ponieważ ubezpieczyciele uwzględniają zniżki i zwyżki obu współwłaścicieli.

Taki krok pozwoli również na pracowanie na swoją historię ubezpieczeniową, dzięki czemu w kolejnych latach i Tobie uda się wypracować zniżki – pod warunkiem jazdy bez szkód.

3.      Wykup ubezpieczenie OC w pakiecie z innymi polisami

Towarzystwa ubezpieczeniowe przyznają dodatkowe rabaty tym kierowcom, którzy zdecydują się na wykupienie polisy OC w pakiecie z innymi. Chociaż opłacalne będzie wykupienie innych ubezpieczeń komunikacyjnych, np. AC, NNW, nie jest to koniecznością. Z OC możesz kupić także ubezpieczenie mieszkania.

Pamiętaj – nie przepłacaj za OC

Niezależnie od tego czy jesteś młodym kierowcą czy dojrzałym, za OC nie ma sensu przepłacać. Dlatego warto zawsze porównywać dostępne oferty, by wybrać tego ubezpieczyciela, który jest najtańszy. Niska składka zapewnia dokładnie taką samą ochronę jak najwyższa składka – ochrona jest bowiem regulowana ustawowo. Interesuje Cię temat OC śledź serwis autoumowa.pl

undefined

Ubezpieczenia OC i AC – co warto o nich wiedzieć?2020-04-21

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących transportu. Z reguły kierowcy decydują się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC i nawet nie chcą sprawdzić, jakie propozycje związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami. A jak się okazuje, często przy stosunkowo niewielkiej opłacie możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, która pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z kolizjami, wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jakie mają miejsce na drogach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym różni się OC od AC – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu2020-01-13

Aby zapewnić optymalną temperaturę w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu, w pierwszym kroku należy zadbać o prawidłowe ułożenie warstwy termoizolacyjnej. 
Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze2019-12-06

Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze  
Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?2019-11-18

Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?  
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?2019-10-07

Stopniowo coraz częściej kupujemy bilety na różne wydarzenia przez Internet. 
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?2019-09-30

Ferie zimowe to czas, w którym kontuzje na stokach zbierają swoje żniwo.
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze2019-09-17

Wrzesień to okres w którym wielu z nas wraca po udanych wakacjach do swoich prac. Powrót do biura nie jest jednak prosty w momencie, kiedy mieliśmy od niego trochę odpoczynku. Jak jednak możemy wpłynąć na to, aby powrót do biura był przyjemniejszy?
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność2019-09-12

Każde zobowiązane finansowe jest odpowiedzialnością, którą nakładamy na siebie własnowolnie.
Reklama zewnętrzna i jej oblicza2019-09-05

Każdy zna billboard – gigantyczny plakat umieszczony na specjalnym stelażu, który można spotkać zarówno w najpopularniejszych i najczęściej uczęszczanych lokalizacjach, ale również przy autostradach i poboczach ulic. 
Dlaczego opłaca się wybierać prywatny parking przy lotnisku?2019-09-02

Dziś coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie w różne części świata. 
Kredyt konsolidacyjny przez internet – lato 20192019-08-19

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jedno, z jedną, często niższą ratą miesięczną, i uporządkowanie swoich kredytów i pożyczek, co ułatwia ich spłatę.
3 sposoby na to, jak obstawiać najlepsze typy bukmacherskie2019-08-16

Każdy gracz, zarówno ten nowy, jak i stary wyjadacz, poszukuje idealnego sposobu na najlepsze typy bukmacherskie. 
© 2018 Gorzow.com

^