HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 179; środa, 5 sierpień 2020 Imieniny Emila, Karoliny, Kary
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
gorzow.com • artykuly • 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu
Źródło: artykuł sponsorowany - karnix.pl 


Aby zapewnić optymalną temperaturę w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu, w pierwszym kroku należy zadbać o prawidłowe ułożenie warstwy termoizolacyjnej. 

Dzięki niej w lecie pomieszczenia nie będą się przegrzewały, a zimą ciepło zostanie zatrzymane we wnętrzu. Podobną rolę co ocieplenie dla dachu, spełniają rolety przeznaczone dla okien połaciowych. Montując je, zapewniamy sobie większą kontrolę nad natężeniem światła i ilością energii słonecznej przenikającej do wnętrza.
 
Jak działają rolety dachowe?
Konstrukcja rolet przeznaczonych do okien montowanych w krzywiźnie dachu różni się od standardowych modeli. Jedną ze znaczących zmian jest system prowadzenia tkaniny względem powierzchni przeszklenia. W systemach renomowanego producenta rolet dachowych karnix.pl regulacja jest trójstopniowa, czyli działa nieco inaczej niż w przypadku klasycznych rolet pionowych. Można oczywiście uzyskać pełne zaciemnienie lub całkowity jego brak, ale poza tym materiał może zasłonić dokładnie jedną trzecią lub dwie trzecie płaszczyzny szyby. To istotna odmiana w stosunku do mechanizmów klasycznych, działających dynamicznie i w pełnym zakresie położenia tkaniny.
 
 
Najważniejsze cechy rolet do okien dachowych
Jeśli pragniemy wybrać rolety dachowe — czym kierować się podczas ich zakupu? Głównym czynnikiem musi być idealne dopasowanie do konstrukcji ramy. Producent powinien oferować zgodność z najczęściej wybieranymi przez klientów modelami okien, aby mocowanie zestawu zaciemniającego było jak najlepsze. Drugą kwestią jest wybór tkanin. O nich warto pomyśleć pod kątem przeznaczenia samego pomieszczenia. Jeśli wstawiamy roletę do sypialni, należy zdecydować się na materiał typu blackout, stanowiący najlepszą możliwą barierę dla światła. Do pokoju o charakterze dziecięcym lub młodzieżowym można pokusić się o bardziej designerskie tkaniny z modnymi nadrukami. Natomiast w przypadku innych pomieszczeń warto postawić na tradycyjne, jednokolorowe rozwiązanie, częściowo przepuszczające światło.
 
Ochrona przed słońcem
Opanowanie natężenia światła to bardzo istotne zadanie w przypadku poddasza. Obecność okien dachowych pomaga oszczędzać energię elektryczną, której zużywamy mniej na sztuczne oświetlenie. Natomiast latem, w bardzo słoneczne dni, słońce ochoczo rozświetlające wnętrze może przeszkadzać w pracy i być powodem przegrzewania się pomieszczeń. Dodatkowy atut w rękach w postaci rolety dachowej pozwala skutecznie ograniczyć takie zjawisko i wprowadzić komfortową atmosferę do wnętrza. Energię elektryczną oszczędzamy wtedy nie tylko w przypadku punktów świetlnych, ale i klimatyzacji.
 
Pomimo tego, że budownictwo wielorodzinne i trend architektoniczny w postaci projektowania płaskich dachów od kilku lat znacząco przeważają na polskim rynku, to wciąż powstaje mnóstwo nowych domów ze skosami na poddaszu. Dzięki stałemu zapotrzebowaniu na rolety producenci dbają o to, aby wybór tkanin i kolorystyki elementów wykończeniowych był bardzo szeroki. Świadomość dotycząca utrzymania we wnętrzach odpowiednich parametrów temperaturowych, oświetleniowych i ochrony przed promieniowaniem UV stale rośnie, dlatego rolety dachowe stały się niemal niezbędnym atrybutem dla przeszkleń na poddaszach.

Ubezpieczenia OC i AC – co warto o nich wiedzieć?2020-04-21

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących transportu. Z reguły kierowcy decydują się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC i nawet nie chcą sprawdzić, jakie propozycje związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami. A jak się okazuje, często przy stosunkowo niewielkiej opłacie możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, która pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z kolizjami, wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jakie mają miejsce na drogach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym różni się OC od AC – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.
Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze2019-12-06

Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze  
Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?2019-11-18

Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?  
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?2019-10-07

Stopniowo coraz częściej kupujemy bilety na różne wydarzenia przez Internet. 
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?2019-09-30

Ferie zimowe to czas, w którym kontuzje na stokach zbierają swoje żniwo.
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze2019-09-17

Wrzesień to okres w którym wielu z nas wraca po udanych wakacjach do swoich prac. Powrót do biura nie jest jednak prosty w momencie, kiedy mieliśmy od niego trochę odpoczynku. Jak jednak możemy wpłynąć na to, aby powrót do biura był przyjemniejszy?
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność2019-09-12

Każde zobowiązane finansowe jest odpowiedzialnością, którą nakładamy na siebie własnowolnie.
Reklama zewnętrzna i jej oblicza2019-09-05

Każdy zna billboard – gigantyczny plakat umieszczony na specjalnym stelażu, który można spotkać zarówno w najpopularniejszych i najczęściej uczęszczanych lokalizacjach, ale również przy autostradach i poboczach ulic. 
Dlaczego opłaca się wybierać prywatny parking przy lotnisku?2019-09-02

Dziś coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie w różne części świata. 
Kredyt konsolidacyjny przez internet – lato 20192019-08-19

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jedno, z jedną, często niższą ratą miesięczną, i uporządkowanie swoich kredytów i pożyczek, co ułatwia ich spłatę.
3 sposoby na to, jak obstawiać najlepsze typy bukmacherskie2019-08-16

Każdy gracz, zarówno ten nowy, jak i stary wyjadacz, poszukuje idealnego sposobu na najlepsze typy bukmacherskie. 
Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?2019-06-28

Chociaż komunikacja miejska w Poznaniu uznawana jest za jedną z najlepszych w kraju, dla osób odwiedzających miasto bardziej komfortowym i praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wynajem auta.  
© 2018 Gorzow.com

^