HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 151; czwartek, 6 sierpień 2020 Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
gorzow.com • artykuly • 2019-12-06
Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze
Źródło: artykuł sponsorowany - neonet.pl 


Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze
 

 
Zima to niezbyt przyjemny czas dla naszego organizmu i skóry. Częste zmiany temperatur, mroźny wiatr i bardzo niska, spadająca nawet do 20 proc. wilgotność powietrza w pomieszczeniach. W takich warunkach częściej mamy problemy ze snem, wysychają nasze śluzówki, kaszlemy i narzekamy na popękane usta. Mimo że nie poradzimy nic na pogodę za oknem, możemy zadbać o poziom nawilżenia powietrza w domu. Jak nawilżyć powietrze? Jakie zmiany w samopoczuciu wtedy odczujemy?
 
Suche powietrze w pokoju – objawy
 
Zanim dowiemy się, jak nawilżyć powietrze w pokoju, dowiedzmy się co nieco o suchym powietrzu w pokoju. Objawy, jakie może za sobą nieść, znamy bardzo dobrze już od początku okresu grzewczego. To przede wszystkim:
 
- infekcje górnych dróg oddechowych – kaszel, problemy z oddychaniem, zwłaszcza podczas snu,
- katar,
- choroby skóry,
- starzenie się skóry – widocznie sucha, trudna do nawilżenia skóra, powstawanie zmarszczek.
 
Objawy suchego powietrza odczuwają przede wszystkim osoby o obniżonej odporności, w tym dzieci, ze względu na ich słabo jeszcze rozwinięty układ immunologiczny.
 
Jak nawilżyć powietrze – domowe sposoby
 
Jeśli nie czujesz, że w Twoim domu powietrze jest zbyt suche, ale chcesz zadbać o jego prawidłową wilgotność podczas zimy, wystarczą do tego proste, domowe sposoby. Co do nich zaliczamy?
 
Jak nawilżyć powietrze? Domowe sposoby wcale nie są trudne do wprowadzenia w życie. Pierwszym z nich jest wieszanie mokrego prania na ciepłych kaloryferach. W ten sposób mokre ubrania oddają wilgoć do powietrza.
 
Jeśli używasz suszarki bębnowej lub akurat nie robisz prania, za domowy nawilżacz może posłużyć Ci też ręcznik. Ważne, aby był odpowiednio gruby – wówczas przez dłuższy czas będzie nawilżał powietrze.
Aby utrzymać optymalny poziom nawilżenia we wnętrzach, pamiętaj też o regularnym wietrzeniu mieszkania. Rób to nawet mroźne dni, chyba że w powietrzu na zewnątrz wytworzył się smog.
 
Kiedy zdecydować się na profesjonalny nawilżacz?
Gdy domowe sposoby okazują się niewystarczające, warto zastanowić się nad zakupem profesjonalnego nawilżacza powietrza. Potrafią one skutecznie wyrównać poziom wilgoci w pomieszczeniu, co przełoży się zarówno na różnicę w oddychaniu, jak i zmniejszenie występowania infekcji wśród domowników.
 
Co wziąć pod uwagę przed zakupem nawilżacza powietrza?
Wybór nawilżaczy powietrza (dostępnych tutaj: https://www.neonet.pl/do-domu/nawilzacze-powietrza.html) jest naprawdę ogromny. Skąd wiedzieć, które urządzenie dobrze poradzi sobie z tym zadaniem? Zwróć uwagę przede wszystkim na te parametry:

- wydajność – sprawdź zarówno powierzchnię, jaką jest w stanie nawilżyć, jak i wydajność parowania,
- pojemność zbiornika na wodę – od jego wielkości zależy, jak długo urządzenie może pracować bez dopełniania wody. Większy pojemnik sprawdzi się głównie wtedy, gdy zechcesz zostawiać urządzenie włączone przez całą noc,
-filtry – od nich zależy, jak bardzo rozszerzone jest działanie nawilżacza. Przykładowo filtr HEPA będzie usuwał z powietrza alergeny, a filtr węglowy zredukuje przykry zapach.
 
Nie wiesz jeszcze, jak nawilżyć powietrze w pokoju dziecka lub jaki nawilżacz powietrza wybrać? Sprawdź poradnik Warto zadbać o wilgotność powietrza w domu – wybieramy nawilżacz powietrza i zainspiruj się przedstawionymi w nim pomysłami.

Ubezpieczenia OC i AC – co warto o nich wiedzieć?2020-04-21

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących transportu. Z reguły kierowcy decydują się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC i nawet nie chcą sprawdzić, jakie propozycje związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami. A jak się okazuje, często przy stosunkowo niewielkiej opłacie możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, która pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z kolizjami, wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jakie mają miejsce na drogach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym różni się OC od AC – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.
Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?2019-11-18

Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?  
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?2019-10-07

Stopniowo coraz częściej kupujemy bilety na różne wydarzenia przez Internet. 
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?2019-09-30

Ferie zimowe to czas, w którym kontuzje na stokach zbierają swoje żniwo.
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze2019-09-17

Wrzesień to okres w którym wielu z nas wraca po udanych wakacjach do swoich prac. Powrót do biura nie jest jednak prosty w momencie, kiedy mieliśmy od niego trochę odpoczynku. Jak jednak możemy wpłynąć na to, aby powrót do biura był przyjemniejszy?
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność2019-09-12

Każde zobowiązane finansowe jest odpowiedzialnością, którą nakładamy na siebie własnowolnie.
Reklama zewnętrzna i jej oblicza2019-09-05

Każdy zna billboard – gigantyczny plakat umieszczony na specjalnym stelażu, który można spotkać zarówno w najpopularniejszych i najczęściej uczęszczanych lokalizacjach, ale również przy autostradach i poboczach ulic. 
Dlaczego opłaca się wybierać prywatny parking przy lotnisku?2019-09-02

Dziś coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie w różne części świata. 
Kredyt konsolidacyjny przez internet – lato 20192019-08-19

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jedno, z jedną, często niższą ratą miesięczną, i uporządkowanie swoich kredytów i pożyczek, co ułatwia ich spłatę.
3 sposoby na to, jak obstawiać najlepsze typy bukmacherskie2019-08-16

Każdy gracz, zarówno ten nowy, jak i stary wyjadacz, poszukuje idealnego sposobu na najlepsze typy bukmacherskie. 
Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?2019-06-28

Chociaż komunikacja miejska w Poznaniu uznawana jest za jedną z najlepszych w kraju, dla osób odwiedzających miasto bardziej komfortowym i praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wynajem auta.  
Czy ubrania to dobry prezent dla dzieci?2019-06-19

Nie raz zastanawiamy się, jaki prezent jest najlepszy dla dziecka, szczególnie wtedy, gdy jest jeszcze małe i nie zwraca większej uwagi na takie podarki. 
© 2018 Gorzow.com

^