HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 163; środa, 5 sierpień 2020 Imieniny Emila, Karoliny, Kary
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
gorzow.com • artykuly • 2018-11-14
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?
Źródło: ubezpieczamy-auto.pl (Artykuł sponsorowany) 

Każdy młody kierowca musi się liczyć z tym, że zawierając swoje pierwsze czy drugie ubezpieczenie OC, będzie musiał sporo za to zapłacić. Wiąże się to z ryzykiem, jakie niesie ze sobą młody i brak doświadczenia albo brawur i niebezpieczny styl jazdy.


Małe doświadczenie powoduje, że nie młody kierowca nie potrafi przewidywać różnych sytuacji na drodze. Nie jest w stanie wyprzedzić faktów i na podstawie obserwacji odczytać zachowań innych zmotoryzowanych. To również niesie ze sobą większe ryzyko zdarzenia ubezpieczeniowego.

 

Czy młody kierowca musi płacić dużo za OC?

 

Wyższa składka ma zrekompensować firmie ubezpieczeniowej większe ryzyko, jakie ponosi w związku z przejęciem odpowiedzialności za niedoświadczonego kierowcę.

 

Jednakże, są pewne sposoby, które pozwalają młodemu kierowcy nieco oszczędzić na składce za ubezpieczenie. Oczywiście, w formularzu czy wniosku o ubezpieczenie nie wolno podawać nieprawdy. Takie działanie jest przede wszystkim nieskuteczne, ale też nieuczciwe. Jeżeli w razie zdarzenia ubezpieczyciel odkryje, że w formularzu została podana nieprawda, może odmówić wypłaty odszkodowania, a wówczas ubezpieczony będzie musiał pokryć koszty szkody samodzielnie.

 

Nieco bardziej optymistyczną wersją jest ta, że po uzyskaniu prawdziwych informacji, ubezpieczyciel na nowo może przekalkulować składkę. Po wyrównaniu różnicy przez ubezpieczonego, może wówczas wypłacić odszkodowanie.

 

Młody kierowca jako współwłaściciel samochodu

 

Pierwszym i najbardziej skutecznym sposobem na rozwiązanie problemu drogiego OC jest dołączenie starszego współwłaściciela do ubezpieczanego auta. Jeżeli głównym właścicielem jest młody i niedoświadczony kierowca, to współwłaściciel powinien być osobą, która ma już naliczone dość duże zniżki. Najlepiej i najkorzystniej jest wówczas, gdy współwłaściciel ma maksymalne zniżki (60%), ponieważ wówczas można wykupić naprawdę niedrogą polisę.

 

Trzeba jednak pamiętać, że w razie zdarzenia ubezpieczeniowego, współwłaściciel również utraci pewną część wypracowanych przez siebie zniżek. Takie są niestety konsekwencje współwłasności pojazdu. Korzyści są dzielone, ale dzielone są również konsekwencje.

 

Jeżeli jednak nic się nie wydarzy w ciągu roku ubezpieczeniowego, to doświadczony ubezpieczony zachowa swoje zniżki, natomiast młody kierowca będzie miał swój pierwszy bezszkodowy rok jazdy i naliczone zniżki. To bardzo ważne, ponieważ każdy rok bez szkody przybliża do uzyskania maksymalnych zniżek.

 

Tańsze OC? Liczy się bezszkodowa jazda

 

Bezszkodowa jazda jest kolejnym sposobem na to, by z czasem kupić tanie ubezpieczenie. Niektóre firmy ubezpieczeniowe uwzględniają fakt, że młody kierowca w pierwszych latach swojej jazdy nie spowodował żadnego zdarzenia i naliczają mu zniżki. Dzieje się tak dlatego, że pierwsze lata, statystycznie, wiążą się z największą szkodowością. Skoro jednak nie doszło do zdarzeń, to firma może założyć, że kierowca jest odpowiedzialny i rozsądny, a co za tym idzie, można naliczyć mu zniżki za bezpieczną jazdę.

 

Jest to jednak działanie obliczone na efekt w przyszłości. Nie da się bowiem rekalkulować polisy po kilku miesiącach. Cały rok ubezpieczenia wpływa na składkę w roku kolejnym. I tak rok po roku. Właśnie dlatego istotne jest, by cały czas jeździć bezpiecznie.

 

Sposób na niską składkę OC - porównywarka ubezpieczeń

 

Uwzględniając więc wcześniej opisane i zaprezentowane możliwości obniżenia składki ubezpieczeniowej, warto rozpocząć poszukiwania korzystnej i stosunkowo niedrogiej polisy. Można to zrobić poprzez wykorzystanie porównywarki ubezpieczeń. To specjalne narzędzie udostępnione online dla wszystkich, którzy chcą z niego skorzystać.

 

W pierwszej kolejności należy uzupełnić zamieszczony na stronie formularza. Znajdują się w nim pytania dotyczące samego ubezpieczonego, jak i ubezpieczanego przez niego pojazdu. Dzięki temu można realnie oszacować składkę, a zainteresowany klient uzyska rzetelne informacje. Takie podejście powoduje, że przeglądając ubezpieczenie oc na ubezpieczamy-auto.pl zyskuje się informacje, które mają odniesienie do rzeczywistości.

 

Dane, które należy podać w formularzu porównywarki to dane dotyczące ubezpieczonego oraz jego pojazdu. Trzeba podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, datę uzyskania uprawnień do kierowania pojazdem oraz miejsce zamieszkania. Nie chodzi tu o dokładny adres, ale o miejscowość. To, w jakim mieście ubezpieczony spędza najwięcej czasu ma znaczenie dla wysokości składki. Im większe miasto, tym wyższa składka. I oczywiście odwrotnie. Pada również pytanie o szkody w przeciągu ostatnich pięciu lat z uwzględnieniem określonych okresów (pięć lat temu, trzy lata temu, dwa lata i w ostatnim roku).

 

Podanie prawdziwych danych jest ważne dla rzetelnego skalkulowania oferty. Jeżeli zainteresowany klient poda dane bardzo odbiegające od rzeczywistości, to zaprezentowane wyniki nie będą dla niego w żaden sposób miarodajne.

 

Jeżeli zaś chodzi o pytania dotyczące pojazdu, to zazwyczaj podać należy rok produkcji samochodu, jego pierwszą rejestrację, przebieg, pojemność silnika, sposób garażowania i planowany przebieg roczny. Te dane pozwalają oszacować moc samochodu (im większa moc, tym wyższa składka), stopień jego zużycia oraz narażenie na kolejne uszkodzenia (parkowanie samochodu na powietrzu, duży roczny planowany przebieg – to wszystko wpływa na większe zużycie i niesie ze sobą ryzyko awarii pojazdu).

 

Tu również warto podać prawdziwe dane. Im dokładniej zostanie opisany pojazd, tym większa szansa, że wykonana kalkulacja będzie bardziej rzetelna.

 

Korzystając z porównywarki można również znaleźć towarzystwo ubezpieczeniowe, które mniej surowo podchodzi do młodych kierowców – można to poznać po znacznie niższej składce. Niektóre firmy nie stosują bowiem dużych zniżek dla młodych kierowców, jednak trudno jest znaleźć informacje na ten temat. Łatwiej dostrzec to, porównując oferowane składki. Właśnie dlatego, przeglądanie oc dla młodych kierowców z ubezpieczamy-auto.pl może być trafionym sposobem na kupienie rzeczywiście taniej polisy.

 

 

 


Ubezpieczenia OC i AC – co warto o nich wiedzieć?2020-04-21

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących transportu. Z reguły kierowcy decydują się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC i nawet nie chcą sprawdzić, jakie propozycje związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami. A jak się okazuje, często przy stosunkowo niewielkiej opłacie możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, która pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z kolizjami, wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jakie mają miejsce na drogach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym różni się OC od AC – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.
Pięć najlepszych atrakcji Zakopanego2018-11-05

Zastanawiając się nad wyborem miejsca na spędzenie udanego weekendu lub tygodniowych wczasów warto skupić się na polskich miejscowościach, szczególnie że wiele z nich jest bardzo urokliwych i mogą śmiało konkurować z popularnymi zagranicznymi miejscami.
Jak najtaniej kupić ubezpieczenie turystyczne?2018-10-19

Wyjazd na zagraniczną wycieczkę to połączenie przyjemnego wypoczynku z możliwością poznania ciekawych i uroczych miejsc. Żeby jednak podróż była wyłącznie pozytywnym doświadczeniem, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie się do niej.
Jak wygląda weryfikacja wniosku o pożyczkę ratalną?2018-10-15

W procesie ubiegania się o pożyczkę ratalną zostaniesz zobowiązany do wykonania kilku kroków. Jednym z nich będzie weryfikacja Twojej prośby na podstawie udostępnionych w formularzu danych. Jednak najpierw zostaniemy również poproszeni o potwierdzenie swojej tożsamości. Jak to wygląda? Przekonajmy się.
Internet, telefon, czy przez Agenta - jak znaleźć najtańsze OC? 2018-10-05

Obecne zaawansowanie technologiczne daje możliwość wyszukania OC różnymi kanałami – przez Internet, telefon lub stacjonarnie u agenta ubezpieczeniowego. Która z tych metod jest najlepsza i gwarantuje największe szanse na znalezienie najkorzystniejszej oferty? Nad tym zastanawiamy się w artykule.
Zegarek męski na co dzień - jak go wybrać?2018-09-26

Zegarek stanowi jeden z najważniejszych elementów męskiej biżuterii. Do jego wyboru warto podejść z odpowiednią uwagą, tak aby zdecydować się na model, który nie tylko będzie służył nam przez lata, ale przede wszystkim podkreśli nasz wizerunek.
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!2018-09-21

Bóle pleców często dokuczają osobom, które pracują przed komputerem. Rozwiązaniem jest wybranie odpowiedniego krzesła biurowego. Na co warto patrzeć podczas zakupów?
Na co patrzeć biorąc kredyt?2018-08-24

Decyzja podjęta – zamierzasz wziąć kredyt. Oferta jednak jeszcze niewybrana, ponieważ nie do końca wiesz, czym się kierować przy poszukiwaniach. Wobec tego zapoznaj się z artykułem i sprawdź, na co zwracać uwagę, wybierając kredyt.
Gdzie na wakacje jesienią? Wypróbuj te 4 kierunki!2018-08-16

Wakacje jesienią? Ta opcja cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżujących! Jeśli masz dość zatłoczonych plaż, wysokie temperatury cię męczą, a do tego chcesz upolować interesującą wycieczkę w dobrej cenie – jedź na wakacje po sezonie. Zobacz, gdzie warto wybrać się jesienią!
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony2018-07-17

Ruszył sezon urlopowy. Wielu Polaków uda się na zagraniczne wakacje. Na czas podróży warto zadbać o odpowiednią ochronę w postaci polisy turystycznej, która zapewni nam komfort i zabezpieczenie finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak choroba czy kradzież bagażu.
Na czym polega darmowa chwilówka i kiedy z niej skorzystać?2018-06-13

W ostatnich latach szybkie pożyczki przez internet stały się bardzo popularne – z roku na rok firmy pożyczkowe mogą pochwalić się coraz większą liczbą klientów. Jeżeli dotychczas nie korzystałeś z chwilówek, masz szansę na całkowicie darmową pożyczkę. Jak to możliwe? Rozwiewamy wątpliwości dotyczące bezpłatnych szybkich pożyczek.
Grupowe ubezpieczenia na życie - wady i zalety2018-06-06

Będąc ubezpieczonym w grupie, możemy liczyć na ciekawe warunki umowy polisowej, jak brak karencji na niektóre zdarzenia, prostą konstrukcję i przejrzysty pakiet dodatków oraz sum ubezpieczenia. Jednak to, co stanowi dla jednych zalety w polisie grupowej, może równie dobrze być słabą stroną tej formy ubezpieczeń.
© 2018 Gorzow.com

^