HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 134; sobota, 8 sierpień 2020 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
gorzow.com • artykuly • 2018-10-19
Jak najtaniej kupić ubezpieczenie turystyczne?
Źródło: wakacyjnapolisa.pl (Artykuł sponsorowany) 

Wyjazd na zagraniczną wycieczkę to połączenie przyjemnego wypoczynku z możliwością poznania ciekawych i uroczych miejsc. Żeby jednak podróż była wyłącznie pozytywnym doświadczeniem, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie się do niej.


Jednym z elementów takiego przygotowania jest dobór ubezpieczenia turystycznego, które będzie chronić wyjeżdżającego podczas jego pobytu za granicą. Najtańszą polisę można kupić już za 2,29 zł dziennie.


Ubezpieczenie turystyczne to konieczność, jeżeli chce się spędzić swój czas za granicą w spokoju i z poczuciem bezpieczeństwa. Bezpłatna, państwowa opieka medyczna w danym kraju przysługuje bowiem wyłącznie tym osobom, które w tym kraju płacą podatki i odprowadzają składki na państwowe ubezpieczenie medyczne.


Dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest potrzebne


Każdy kraj indywidualnie określa zasady świadczeń w ramach służby zdrowia. W niektórych miejscach, osoby mające ubezpieczenie państwowe nie płacą nic za wszelkie działania i procedury medyczne. Tak jest na przykład w Polsce. Są też kraje, w których funkcjonuje system partycypacyjny. Oznacza to, że większą część kosztów leczenia pokrywa państwo, ale pacjent również musi jakąś część opłat wnieść z własnych środków. Płaci więc zarówno za wizytę w przychodni lekarskiej, jak również za pobyt w szpitalu. Udział pacjenta nie jest jednak duży. Jest to swego rodzaju dopłata jedynie. Tak jest w Czechach i we Francji.


W niektórych państwach osoba, która przyjeżdża do danego kraju nie ma na miejscu bezpłatnej, ani nawet częściowo darmowej opieki medycznej. W razie konieczności skorzystania z pomocy lekarskiej musi pokryć jej pełne koszty. O ile w przypadku wizyty w przychodni to nie są duże kwoty, o tyle pobyt w szpitalu czy operacja mogą sięgać nawet kilkudziesięciu, a w skrajnych przypadkach, kilkuset tysięcy złotych. To już znacznie większe pieniądze.


Mając ubezpieczenie turystyczne, wymagane przez państwową służbę zdrowia w danym kraju opłaty można pokryć z pieniędzy z odszkodowania. Wystarczy zgłosić zdarzenie ubezpieczeniowe (np. konieczność podjęcia leczenia za granicą), przesłać stosowne dokumenty, by otrzymać pieniądze na wskazane wcześniej konto. Z tych pieniędzy można zapłacić za leczenie i dzięki temu nie będzie trzeba obciążać domowego budżetu.

 

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?


Żeby wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne, trzeba najpierw przejrzeć i przeanalizować dostępne na rynku oferty. Najlepiej pomoże w tym porównywarka. Wystarczy bowiem uzupełnić specjalny formularz, w którym podać trzeba swoje dane (wiek, płeć itp.) oraz informacje o planowanej podróży (kierunek, czas trwania, charakter wyjazdu), by po kilku minutach otrzymać zestawienie najciekawszych ofert dostępnych w danej porównywarce.


Nie bez znaczenia jest tutaj podanie kierunku i charakteru wyjazdu, ponieważ wiele firm ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenia dopasowane do specyfiki wyjazdu. Dzięki temu, takie polisy jeszcze lepiej spełniają swoje zadanie.


Przykładem niech będą ubezpieczenia narciarskie, sprawdź aktualne oferty na wakacyjnapolisa.pl. To propozycje, które szczególnie duży nacisk kładą właśnie na różnego rodzaju wypadki złamania, które podczas jazdy na nartach są wyjątkowo prawdopodobne. Podczas podróży opartej na zwiedzaniu, również może się coś zdarzyć, ale prawdopodobieństwo jest wówczas mniejsze.

 

Drugim sposobem, obok porównania ofert na rynku, jest uzupełnienie ubezpieczenia specjalną kartą EKUZ Katowice między innymi ją wyrabiają. Jest to karta ubezpieczenia zdrowotnego wydawana przez polski NFZ. Dzięki niej podejmowane wobec ubezpieczonego za granicą procedury medyczne są częściowo finansowane przez polski NFZ. Kwota finansowania równa jest kosztom danej procedury w Polsce. Jeżeli więc w naszym kraju NFZ zapłaciłby za pacjenta 10 000 zł, to tyle samo przeznaczy za to samo działanie za granicą.

 

Czy tylko cena ma znaczenie?


Warto jednak wiedzieć, że nie tylko cena ma znaczenie przy wybieraniu ubezpieczenia. Ważny jest również jego zakres i sumy ubezpieczenia. Polisa powinna zawierać maksymalnie dużo zdarzeń ubezpieczeniowych, które są prawdopodobne i mogą mieć miejsce za granicą. Dzięki temu, ubezpieczony będzie skutecznie otoczony opieką.


Na skuteczność wpływa również wysokość sum ubezpieczenia. Warto policzyć, ile w miejscu docelowym kosztuje tygodniowy pobyt w szpitalu i średniej wartości operacja. Te obliczenia pomogą w ustaleniu niezbędnej sumy ubezpieczenia.


Mając już dopasowane zdarzenia i kwoty, można przystąpić do porównywania podobnych pod tym kątem polis, oferowanych przez różnorodne firmy ubezpieczeniowe. Jeżeli zakres jest rzeczywiście podobny, a różnica leży wyłącznie w cenie, to oczywiście nie ma sensu przepłacać. Zdecydowanie lepiej wówczas zdecydować się na to ubezpieczenie, które będzie najtańsze.

 

 


Ubezpieczenia OC i AC – co warto o nich wiedzieć?2020-04-21

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących transportu. Z reguły kierowcy decydują się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC i nawet nie chcą sprawdzić, jakie propozycje związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami. A jak się okazuje, często przy stosunkowo niewielkiej opłacie możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, która pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z kolizjami, wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jakie mają miejsce na drogach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym różni się OC od AC – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.
Jak wygląda weryfikacja wniosku o pożyczkę ratalną?2018-10-15

W procesie ubiegania się o pożyczkę ratalną zostaniesz zobowiązany do wykonania kilku kroków. Jednym z nich będzie weryfikacja Twojej prośby na podstawie udostępnionych w formularzu danych. Jednak najpierw zostaniemy również poproszeni o potwierdzenie swojej tożsamości. Jak to wygląda? Przekonajmy się.
Internet, telefon, czy przez Agenta - jak znaleźć najtańsze OC? 2018-10-05

Obecne zaawansowanie technologiczne daje możliwość wyszukania OC różnymi kanałami – przez Internet, telefon lub stacjonarnie u agenta ubezpieczeniowego. Która z tych metod jest najlepsza i gwarantuje największe szanse na znalezienie najkorzystniejszej oferty? Nad tym zastanawiamy się w artykule.
Zegarek męski na co dzień - jak go wybrać?2018-09-26

Zegarek stanowi jeden z najważniejszych elementów męskiej biżuterii. Do jego wyboru warto podejść z odpowiednią uwagą, tak aby zdecydować się na model, który nie tylko będzie służył nam przez lata, ale przede wszystkim podkreśli nasz wizerunek.
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!2018-09-21

Bóle pleców często dokuczają osobom, które pracują przed komputerem. Rozwiązaniem jest wybranie odpowiedniego krzesła biurowego. Na co warto patrzeć podczas zakupów?
Na co patrzeć biorąc kredyt?2018-08-24

Decyzja podjęta – zamierzasz wziąć kredyt. Oferta jednak jeszcze niewybrana, ponieważ nie do końca wiesz, czym się kierować przy poszukiwaniach. Wobec tego zapoznaj się z artykułem i sprawdź, na co zwracać uwagę, wybierając kredyt.
Gdzie na wakacje jesienią? Wypróbuj te 4 kierunki!2018-08-16

Wakacje jesienią? Ta opcja cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżujących! Jeśli masz dość zatłoczonych plaż, wysokie temperatury cię męczą, a do tego chcesz upolować interesującą wycieczkę w dobrej cenie – jedź na wakacje po sezonie. Zobacz, gdzie warto wybrać się jesienią!
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony2018-07-17

Ruszył sezon urlopowy. Wielu Polaków uda się na zagraniczne wakacje. Na czas podróży warto zadbać o odpowiednią ochronę w postaci polisy turystycznej, która zapewni nam komfort i zabezpieczenie finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak choroba czy kradzież bagażu.
Na czym polega darmowa chwilówka i kiedy z niej skorzystać?2018-06-13

W ostatnich latach szybkie pożyczki przez internet stały się bardzo popularne – z roku na rok firmy pożyczkowe mogą pochwalić się coraz większą liczbą klientów. Jeżeli dotychczas nie korzystałeś z chwilówek, masz szansę na całkowicie darmową pożyczkę. Jak to możliwe? Rozwiewamy wątpliwości dotyczące bezpłatnych szybkich pożyczek.
Grupowe ubezpieczenia na życie - wady i zalety2018-06-06

Będąc ubezpieczonym w grupie, możemy liczyć na ciekawe warunki umowy polisowej, jak brak karencji na niektóre zdarzenia, prostą konstrukcję i przejrzysty pakiet dodatków oraz sum ubezpieczenia. Jednak to, co stanowi dla jednych zalety w polisie grupowej, może równie dobrze być słabą stroną tej formy ubezpieczeń.
Działo się (134)2018-05-29

Kolejny tydzień przynosi — jak zazwyczaj — przegląd wydarzeń z przeszłości.
Klęska antykomunizmu2018-05-29

Czy obecny spadek poparcia dla PiS okaże się trwały?
© 2018 Gorzow.com

^