HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 134; sobota, 8 sierpień 2020 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
gorzow.com • artykuly • 2018-10-05
Internet, telefon, czy przez Agenta - jak znaleźć najtańsze OC?
Źródło: najtaniejuagenta.pl (Artykuł sponsorowany) 

Obecne zaawansowanie technologiczne daje możliwość wyszukania OC różnymi kanałami – przez Internet, telefon lub stacjonarnie u agenta ubezpieczeniowego. Która z tych metod jest najlepsza i gwarantuje największe szanse na znalezienie najkorzystniejszej oferty? Nad tym zastanawiamy się w artykule.


Przez Internet


Wyszukiwanie OC przez Internet jest przede wszystkim bardzo wygodne. W końcu do znalezienia najlepszych ofert wystarczy urządzenie z podłączeniem do Sieci, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprzed monitora swojego komputera czy nawet z łóżka, trzymając w dłoni telefon, wytypować najkorzystniejsze OC. Nieocenioną pomoc w tym zakresie gwarantują wszelkiego rodzaju porównywarki i kalkulatory ubezpieczeniowe, które umożliwiają błyskawiczne wyszukanie najtańszej polisy. Również jeśli interesuje Cię ubezpieczenie pojazdu zabytkowego na najtaniejuagenta.pl czekają na Ciebie najlepsze oferty.


Wyszukując OC przez Internet, oszczędzasz czas. Nie musisz jechać do agenta ubezpieczeniowego ani czekać u niego w biurze na swoją kolej, bo wszystkie formalności możesz załatwić samemu. Ma to niewątpliwie sporo zalet, o których pisaliśmy przed chwilą, ale nie można zapominać o wadach. Otóż poszukując OC online, jest się zdanym wyłącznie na siebie – nikt nie zapewnia fachowego wsparcia, jak podczas spotkania z agentem twarzą w twarz czy w trakcie rozmowy telefonicznej z przedstawicielami towarzystwa ubezpieczeniowego.


Choć wyszukiwanie OC online jest z całą pewnością wygodne, to pewne utrudnienie stanowi fakt, że kupno polisy w ten sposób w innym towarzystwie niż obecne jest związane z koniecznością zrezygnowania z wcześniejszego ubezpieczenia. Wymaga to najczęściej wysłania odpowiedniego pisma do poprzedniego towarzystwa, w którym miało się kupione OC. Tymczasem agenci ubezpieczeniowych w ramach swoich usług w większości przypadków zajmują się tym za Ciebie i nie musisz zawracać sobie głowy wypowiedzeniem wcześniejszej polisy. Nie zmienia to faktu, że online można łatwo, szybko i komfortowo znaleźć najkorzystniejsze cenowo OC.


Przez telefon


Porównywarki internetowe umożliwiają Ci sprawdzenie, w którym towarzystwie czeka na Ciebie najtańsze OC, ale nikt nie zmusza Cię do zamawiania go online. Jeśli wiesz, gdzie dostać polisę z najniższą składką, równie dobrze możesz kupić ją przez telefon, bo np. masz większe zaufanie do tego kanału sprzedaży. To Twój wybór, a kupowanie ubezpieczenia telefonicznie jest tak samo skuteczne i bezpiecznie (dla wielu nawet bezpieczniejsze) niż przez Internet.


Cała procedura kupowania OC przez telefon polega na zamówieniu wybranej polisy, po czym należy ją opłacić zgodnie z danymi przekazanymi przez towarzystwo. Ostatnim etapem transakcji jest odebranie ubezpieczenia od kuriera, który dostarczy je pocztą. Nie da się ukryć, że kupowanie OC telefonicznie jest równie wygodne jak przez Internet, a wielu osobom może dodatkowo zapewniać wyższy poziom bezpieczeństwa. W ten sposób zamówisz również inne polisy, np. ubezpieczenie opon (poznaj więcej informacji o ubezpieczeniu opon).


U agenta


Najbardziej tradycyjną formą wyszukiwania taniego OC jest skorzystanie z pomocy agenta ubezpieczeniowego. Należy jednak zaznaczyć, że mówimy tutaj o niezależnym agencie, który może zaproponować oferty wielu towarzystw i spośród nich wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie. Korzystając z własnej porównywarki ubezpieczeniowej, która działa tak samo jak internetowe porównywarki, agent z łatwością odpowie Ci na pytanie, gdzie dostaniesz najtańsze OC. Oczywiście w tym celu musisz do niego dojechać czy też dojść, ale w zamian za ten wysiłek możesz mu zadać pytania i oczekiwać, że po zmianie towarzystwa wyśle wypowiedzenie do poprzedniej firmy, w której miałeś wykupioną polisę.


Ubezpieczenia OC i AC – co warto o nich wiedzieć?2020-04-21

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących transportu. Z reguły kierowcy decydują się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC i nawet nie chcą sprawdzić, jakie propozycje związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami. A jak się okazuje, często przy stosunkowo niewielkiej opłacie możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, która pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z kolizjami, wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jakie mają miejsce na drogach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym różni się OC od AC – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.
Zegarek męski na co dzień - jak go wybrać?2018-09-26

Zegarek stanowi jeden z najważniejszych elementów męskiej biżuterii. Do jego wyboru warto podejść z odpowiednią uwagą, tak aby zdecydować się na model, który nie tylko będzie służył nam przez lata, ale przede wszystkim podkreśli nasz wizerunek.
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!2018-09-21

Bóle pleców często dokuczają osobom, które pracują przed komputerem. Rozwiązaniem jest wybranie odpowiedniego krzesła biurowego. Na co warto patrzeć podczas zakupów?
Na co patrzeć biorąc kredyt?2018-08-24

Decyzja podjęta – zamierzasz wziąć kredyt. Oferta jednak jeszcze niewybrana, ponieważ nie do końca wiesz, czym się kierować przy poszukiwaniach. Wobec tego zapoznaj się z artykułem i sprawdź, na co zwracać uwagę, wybierając kredyt.
Gdzie na wakacje jesienią? Wypróbuj te 4 kierunki!2018-08-16

Wakacje jesienią? Ta opcja cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżujących! Jeśli masz dość zatłoczonych plaż, wysokie temperatury cię męczą, a do tego chcesz upolować interesującą wycieczkę w dobrej cenie – jedź na wakacje po sezonie. Zobacz, gdzie warto wybrać się jesienią!
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony2018-07-17

Ruszył sezon urlopowy. Wielu Polaków uda się na zagraniczne wakacje. Na czas podróży warto zadbać o odpowiednią ochronę w postaci polisy turystycznej, która zapewni nam komfort i zabezpieczenie finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak choroba czy kradzież bagażu.
Na czym polega darmowa chwilówka i kiedy z niej skorzystać?2018-06-13

W ostatnich latach szybkie pożyczki przez internet stały się bardzo popularne – z roku na rok firmy pożyczkowe mogą pochwalić się coraz większą liczbą klientów. Jeżeli dotychczas nie korzystałeś z chwilówek, masz szansę na całkowicie darmową pożyczkę. Jak to możliwe? Rozwiewamy wątpliwości dotyczące bezpłatnych szybkich pożyczek.
Grupowe ubezpieczenia na życie - wady i zalety2018-06-06

Będąc ubezpieczonym w grupie, możemy liczyć na ciekawe warunki umowy polisowej, jak brak karencji na niektóre zdarzenia, prostą konstrukcję i przejrzysty pakiet dodatków oraz sum ubezpieczenia. Jednak to, co stanowi dla jednych zalety w polisie grupowej, może równie dobrze być słabą stroną tej formy ubezpieczeń.
Działo się (134)2018-05-29

Kolejny tydzień przynosi — jak zazwyczaj — przegląd wydarzeń z przeszłości.
Klęska antykomunizmu2018-05-29

Czy obecny spadek poparcia dla PiS okaże się trwały?
Telewizja pokazała (438)2018-05-28

Niedawno pisałem o tym, jak prokuratura w Szczecinie wysłała policję na konferencję naukową o Karolu Marksie „Karol Marks: 2018”, bo otrzymała donos, że „może dojść tam do publicznego propagowania treści totalitarnych”.
Polska jest jedna?2018-05-28

Od paru tygodni politycy rządzącej partii objeżdżają Kraj wzdłuż i wszerz, przekonując swoich, i nie swoich, że ‘Polska jest jedna’.
© 2018 Gorzow.com

^