HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1; niedziela, 5 lipiec 2020 Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
gorzow.com • artykuly • 2018-05-24
Ile kosztuje komunia?
Źródło: proficredit.pl (Artykuł sponsorowany) 

Komunia jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Jest to przede wszystkim wielkie przeżycie duchowe dla wszystkich, ale również miłe spotkanie w gronie rodzinnym. Aby wydarzenie przebiegło bezstresowo i było przez wszystkich mile zapamiętane, warto, aby było wcześniej przemyślane i dobrze zaplanowane. Przede wszystkim musimy ustalić szczegóły, aby wiedzieć, jakie czekają nas koszty. Ile wiec kosztuje komunia i co musimy zaplanować?

Planowanie

Planowanie rozpoczynamy od ustalenia listy gości, których chcielibyśmy zaprosić na to wydarzenie.  Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie ile gości będzie potrzebować noclegu, aby zapewnić im komfort podczas pobytu. Następnie konieczne będzie ustalenie, gdzie odbędzie się wspólny posiłek po uroczystości w kościele.

W zależność o zasobności portfela mamy kilka możliwości na ugoszczenie naszych gości.

Możemy wynająć stoliki w restauracji czy domu weselnym. Jest to zdecydowanie najwygodniejsza, ale i najdroższa opcja. W tym przypadku nie będziemy musieli o nic się martwić, gdyż przebieg spotkania, menu oraz pory posiłków będą wcześniej ustalone z kierownikiem sali. Zyskamy nie tyło spokój, ale i czas na rozmowy z gościmy, pobycie z rodziną.

Drugą możliwością jest zamówienie cateringu do domu lub wynajętego lokalu. W tym przypadku zaoszczędzimy część gotówki, jednak konieczne będzie koordynowanie przebiegu całego wydarzenia oraz czeka nas na koniec sprzątanie. Nie ma również pewności, iż posiłki będą tak dobre jak w lokalu.

Kolejną opcją jest samodzielna organizacja komunii w domu. Jest to opcja zdecydowanie najtańsza, jednak najbardziej czasochłonna. W tym przypadku konieczne będzie szczegółowe zaplanowanie całego wydarzenia oraz dobra organizacja. Na pewno będziemy mieli sporo pracy przed spotkaniem, w trakcie uroczystości oraz po niej. Nie będziemy mieli też zbyt wiele czasu na pobycie z gośćmi.

Możemy też pokusić się na niestandardowy rodzaj spotkania, w formie wyjazdu rodzinnego - pikniku. Trzeba tylko odpowiednio wcześniej zarezerwować domek w niewielkiej odległości od kościoła, w którym odbywać się będzie komunia, na tyle duży, żeby przyjezdni goście mieli zapewniony nocleg. Będzie to na pewno ciekawa alternatywa dla uroczystych i bardziej oficjalnych spotkań w restauracji. Wspólne biesiadowanie i grillowanie na pewno będzie mile i długo wspominane prze uczestników komunii.

Jeśli mamy już zaplanowany pobyt i posiłki dla naszych gości, kolejnym krokiem będzie zakup i wysłanie do nich zaproszeń na uroczystość.

Następną sprawą, którą trzeba zaplanować odpowiednio wcześniej jest strój dla komunikanta oraz jego rodziny. Nie jest to sprawa łatwa, w dodatku dość kosztowana. W niektórych parafiach rodzice zamawiają wspólnie alby i wtedy koszty całego stroju są niższe, jednak i tak trzeba dokupić pozostałe części garderoby. Natomiast zakup strojów dla pozostałych członków rodziny jest sprawą indywidulaną, koszty zależą od zasobności portfela oraz ilości członków rodziny.

W ferworze przygotowań nie należy natomiast zapomnieć o zaplanowaniu wizyty u fryzjer, a w przypadku Pań w salonie kosmetycznym. 

Pożyczka pozabankowa pomocna w przygotowaniach

Komunia jest ważnym wydarzeniem rodzinnym, które na pewno będzie długo wspominanym prze nas oraz naszych gości. Jednak mimo dobrego zaplanowanie uroczystości, poważną przeszkoda mogą okazać się finanse. Na przygotowanie komunii składa się bowiem wiele kosztów, które mimo rozłożenia w czasie, są bardzo wysokie. Pomocna może się okazać pożyczka pozabankowa w proficredit.pl oferowana przez liczne instytucje finansowe. W niektóre firmach pożyczka pozabankowa jest nie tylko na atrakcyjnych warunkach, ale również z ratami dostosowanymi do indywidualnym potrzeb klienta. Pamiętajmy jednak, że przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy na pożyczkę pozabankową, powinniśmy dokonać analizy naszych możliwości finansowych, aby mieć pewność, co do późniejszej możliwości spłaty naszego zobowiązania.


Ubezpieczenia OC i AC – co warto o nich wiedzieć?2020-04-21

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących transportu. Z reguły kierowcy decydują się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC i nawet nie chcą sprawdzić, jakie propozycje związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami. A jak się okazuje, często przy stosunkowo niewielkiej opłacie możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, która pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z kolizjami, wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jakie mają miejsce na drogach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym różni się OC od AC – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.
Kilka zasad pielęgnacji ciała2018-05-24

Powszechnie dominujący w obecnych czasach kult pięknego ciała niejako wymusza, nie tylko na kobietach, ale również na mężczyznach, odpowiednią pielęgnację.
Działo się (133)2018-05-23

Kolejny tydzień przynosi — jak zazwyczaj — przegląd wydarzeń z przeszłości.
Kilka słów o Pipesie (i nie tylko)2018-05-23

Wywołany do tablicy przez Ernesta Skalskiego (Ernest Skalski: Pipes, no i Rosja) dogrzebałem się następujących dodatkowych wypowiedzi Richarda Pipesa na temat Rosji.
Cywilizacja zderzeń narracji2018-05-23

Trudno powiedzieć, czy to już cywilizacja, czy nadal kultura lub subkultura zgoła, czy mamy do czynienia ze zmianą ilościową, czy już ze zmianą jakościową?
Mea culpa…2018-05-23

ECHA WYDARZEŃ: Żeby dobremu obyczajowi stało się zadość – zaczynam od gratulacji dla piłkarskiej Legii.
Spotkanie Andrzeja Dudy z Polonią2018-05-21

Po upokorzeniach na Wschodzie USA, gdzie z polskim prezydentem nikt znaczący nie spotkał się, Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą wylądowali wreszcie w Chicago.
Telewizja pokazała (437)2018-05-21

W naszych demokratycznych partiach bardzo lubią kadzić wodzom.
Chichotki (2)2018-05-18

ECHA WYDARZEŃ: Obiecałem- słowa dotrzymuję. Echa po echach, tylko temat wydarzeniem odświeżam, czyli kolejność serialu trochę zakłócam…
Przed wyborami2018-05-18

Obudził mnie łomot do drzwi. Spojrzałem na zegarek: godzina szósta.
Ile solidarności, ile podłości2018-05-18

To już prawie tydzień jak przez Warszawę przeszły różne demonstracje, w których obywatele dawali wyraz swoim poglądom, wyrażali i sprzeciw – i poparcie tego, co tworzy naszą wspólną scenę polityczną.
Czy naród może zakochać się w demokracji?2018-05-18

Wybiło nas na niepodległość, pytanie czy wygrzebiemy się na demokrację.
© 2018 Gorzow.com

^