HOME
OGŁOSZENIA
POCZTA
ZAREJESTRUJ DOMEN?
DODAJ OG??OSZENIE
DODAJ FIRM?? DO BAZY
Osób online: 6; poniedziałek, 31 sierpień 2015 Imieniny Cyrusa, Izabeli, Rajmundy
Gorzów Wlkp. • informacje • 2013-11-28
Prezes ZUO: firma TEW powinna zacząć od siebie. Na początek niech oznaczy pojemniki
Źródło: Radio Gorzów, Iwona Krawczyk 

Firma TEW niech weźmie się do roboty – prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Marek Wróblewski ma krótką i konkretna receptę dla firmy odbierającej nasze śmieci, która narzeka, że gorzowianie nie segregują mieści.

TEW twierdzi, że aż 80 procent mieszkańców bloków, którzy deklarowali selektywną zbiórkę, nie prowadzi jej. - Jak mają to robić, skoro pojemniki na poszczególne rodzaje śmieci są tak słabo oznakowane- pytał dziś na antenie Radia Gorzów Marek Wróblewski. Dodał, że sami pracownicy firmy TEW nie rozróżniają pojemników ładują wszystko razem.

Pomieszane śmieci to także problem dla Zakładu Utylizacji Odpadów.


Zdaniem Marka Wróblewskiego przy wprowadzaniu nowych zasad „śmieciowych” zabrakło też edukacji ekologicznej. Prezes ZUO uważa, że takie działania powinny być prowadzone wśród mieszkańców już ok. półtora roku temu.

Ostatnio przedstawiciele firmy TEW zapowiadali, postawią na edukację, żeby skłonić mieszkańców do segregowania śmieci. Z kolei wiceprezydent Gorzowa Stefan Sejwa mówił na antenie Radia Gorzów, że obmyślane są właśnie sposoby na to, by wyegzekwować od mieszkańców, którzy to deklarowali sortowanie śmieci. Ustalenia w tej sprawie mają zapaść po nowym roku.Budżet Obywatelski 2014 - zgłoszone zadania 2013-11-28

Na konferencji z udziałem wiceprezydenta Stefa Sejwy oraz przewodniczących: Rady Miasta i gorzowskich klubów radnych zaprezentowano zadania, które zostaną poddane pod głosowanie przez mieszkańców naszego miasta.
MZK przestało tracić pasażerów2013-11-28

Po raz pierwszy od kilku lat liczba pasażerów komunikacji miejskiej w Gorzowie nie spada, a utrzymuje się na stałym poziomie.
Grypa – chroń siebie i innych!2013-11-28

Okres jesienno-zimowy, to sezon infekcji kataralnych, przeziębień i grypy.
75 propozycji w ramach budżetu obywatelskiego. Sprawdź listę2013-11-28

Gorzowski magistrat ogłosił dziś listę 75 inwestycji, z których kilkanaście ma szanse na zrealizowanie w ramach budżetu obywatelskiego.
Ratujmy tramwaj na Piaski2013-11-28

Chcemy namówić i zachęcić mieszkańców Gorzowa, by czynnie włączyli się w obronę linii tramwajowej na Piaski - tak Tomasz Drozd - jeden z młodych gorzowian skupionych wokół Forum Komunikacja. org - przywitał dziennikarzy ma wspomnianej pętli tramwajowej.
Startowcy imprezowali w „szesnastce”2013-11-28

W ramach III Lubuskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych w gorzowskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 odbyła się impreza integracyjna, w trakcie której niepełnosprawni sportowcy miejscowego Startu dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi osobami.
Sprawa remontu ul. Kostrzyńskiej wróciła na sesji2013-11-28

Część gorzowskich radnych nie rezygnuje z prób przekonywania, że remont ul. Kostrzyńskiej w wersji za 130 mln złotych, to zbyt szeroko zakrojona inwestycja.
ZNP: są plany utworzenia nowych, elitarnych gimnazjów2013-11-28

Czy w Gorzowie powstaną wkrótce trzy nowe elitarne gimnazja? - To możliwe - twierdzi szefowa gorzowskiego oddziału ZNP Barbara Zajbert. I pyta: skoro tak, to dlaczego miasto chce likwidować gimnazjum nr 4 przy Grobli?
Areszt dla sprawcy rozboju 2013-11-28

We wtorek (26 listopada) Sąd rejonowy postanowił o umieszczeniu w areszcie na 3-ce młodego mężczyzny, który wspólnie z 16-latkiem pobił, a następnie okradł 25-letniego mieszkańca gminy Sława.
Poszukujemy Norberta Kaczmarka 2013-11-28

Policjanci z Lubska poszukują zaginionego Norberta Kaczmarek. Mężczyzna wyszedł z domu  16 listopada i od tego dnia nie nawiązał kontaktu z rodziną.
Koordynatorzy o "Niebieskiej Karcie" 2013-11-28

27 listopada 2013 r. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się odprawa funkcjonariuszy Policji z komend miejskich/powiatowych Policji, komisariatów i posterunków Policji woj. lubuskiego., koordynujących realizację procedury „Niebieskie Karty” przez Policję.
Finał spotkań strażników miejskich z dziećmi 2013-11-28

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się 21 listopada VII powiatowy finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczna zerówka”, który współorganizowany był przez Straż Miejską, Komendę Miejską Policji i Komendę Miejską Państwowej straży Pożarnej.
Karta Dużej Rodziny 2013-11-28

Liczne zniżki na wydarzenia kulturalne, rekreacyjne i sportowe czekają na rodziców posiadających przynajmniej trójkę dzieci. Ma to związek z wprowadzeniem na terenie miasta Karty Dużej Rodziny. Cel? Stworzenie dobrych warunków dla takich rodzin.
Radni pytają o schody przy Gimnazjum nr 72013-11-28

Od trzech lat schody do głównego wejścia Gimnazjum nr 7 przy Estkowskiego pozostają zamknięte.
Ile jest północy w budżecie województwa na przyszły rok? M. Winnicka: niewiele2013-11-28

To nie jest budżet województwa lubuskiego, to budżet zielonogórskiego - Mirosława Winnicka, radna SLD w sejmiku, oceniła dziś w Radiu Zachód projekt budżetu przygotowany przez zarząd województwa lubuskiego.
LVIII sesja Rady Miasta2013-11-28

Nie w Urzędzie Miasta, a w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta odbyła się wczoraj, tj. 27 listopada, LVIII sesja Rady Miasta. Jej głównym punktem było uchwalenie „Karty Dużej Rodziny”.
Udane zawody pięściarzy2013-11-28

Pięściarze BKS-u Gorzów wzięli udział w międzywojewódzkim turnieju, który odbył się w Zbąszyniu. Swoje walki wygrali m.in. Eryk Wasilewski czy Kamil Holka.
Komisja Rewizyjna prześwietliła MCK2013-11-28

Źle się działo w Miejskim Centrum Kultury- oceniła Komisja Rewizyjna Rady Miasta.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:
   Wydarzenia wkrótce w mieście :
- ''Kobieta w różnych odsłonach'' - recital aktorki Adrianny Góralskiej - Art Cafe 2015-09-18
- Zbigniew Wodecki - recital - Art Cafe 2015-09-25

więcej

 

Gorzowskie Firmy
Wiadomości z kraju - polityka, publicystyka ...
Rozrywka, Humor, Kabaret ...
Artykuły, Zdrowie i Uroda , Wywiady ...

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 gorzow.com Google+