HOME
OGŁOSZENIA
POCZTA
ZAREJESTRUJ DOMEN?
DODAJ OG??OSZENIE
DODAJ FIRM?? DO BAZY
Osób online: 1; poniedziałek, 31 sierpień 2015 Imieniny Cyrusa, Izabeli, Rajmundy
Gorzów Wlkp. • informacje • 2013-11-26
Ferma norek w Radachowie - działania służb wojewody
Źródło: www.lubuskie.uw.gov.pl; zdjęcie www.drapiezniki.pl 

Ferma norek w Radachowie - działania służb wojewody.


 

W odpowiedzi na zawiadomienie Koła Łowieckiego „Dzik”, które trafiło do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, odpowiednie służby na polecenie Wojewody Lubuskiego kontrolują fermę norek w Radachowie i teren wokół niej w kontekście ewentualnych zagrożeń dla życia i zdrowia okolicznych mieszkańców oraz środowiska.

Działania na polecenie Inspektorów Wojewódzkich, podjęły Sanitarne Inspekcje Powiatowe w Sulęcinie i Słubicach oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Słubicach. Osobne działania podjął Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Na wniosek Koła Łowieckiego „Dzik”, jeszcze zanim sprawdzenie sytuacji zlecił Wojewoda Lubuski, podjął Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Małgorzata Szablowska poleciła przeprowadzeni kontroli na fermie norek w Radachowie. W wyniku kontroli stwierdzono że po opadach, deszczówka zabiera ze sobą odchody norek i wszystko to spływa do rowów, a na to właściciel fermy nie ma pozwolenia wodno-prawnego. Badania wody pobranej z rowów wskazywały na wyraźne zanieczyszczenie. Wojewódzki Ispektor Ochrony Środowiska wydał zarządzenia pokontrolne, nakazujące właścicielowi fermy zaprzestanie odprowadzania ścieków bez pozwolenia, oczyszczenie rowów oraz przedłożenie informacji o korzystaniu ze środowiska w kontekście odprowadzania ścieków Marszałkowi Województwa. Realizacja pierwszego z zaleceń, czyli zaprzestanie odprowadzania ścieków ma tryb bezzwłoczny, pozostałe punkty właściciel fermy musi zrealizować do 15 stycznia 2014 r.

W sprawę zaangażował się również Wojewódzki Ispektor Ndzoru Budowlanego. Po zgłoszeniu od Koła Łowieckiego „Dzik”, Agnieszka Harasimowicz poleciła Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego w Słubicach przeprowadzić kontrolę w kontekście sprawdzenia stanu technicznego obiektów,  usytuowanych na fermie norek.  

Osobne kontrole, podjęte przez Powiatowych Inspektorów Sanitarnych w Sulęcinie i Słubicach, zlecone przez Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na polecenie Wojewody Lubuskiego, zarówno tej fermy norek w Radachowie, jak i jej okolicy nie potwierdziły obecnie występowania zagrożenia dla zdrowia ludzi. Stwierdzono natomiast zanieczyszczenie wód powierzchniowych, co stanowi zagrożenie dla środowiska przyrodniczego. Wyniki zostały przekazane do Wojewódzkiego inspektoratu Ochrony Środowiska.

Ferma norek zajmuje obszar 2,72 ha i zlokalizowana jest w odległości ok. 3,5 km od miejscowości Radachów (gmina Ośno Lubuskie) i ok. 2 km od miejscowości Ownice (gmina Słońsk). W 76 wiatach hodowlanych przebywa łącznie 155 700 szt. Norek. Jest to hodowla prowadzona jest w systemie ściółkowym.Lubuskie drogi będą bezpieczniejsze2013-11-26

Bezpieczeństwo kierujących na lubuskich drogach stanowiło temat rozmowy wojewody lubuskiego Jerzego Ostroucha z komendantem wojewódzkim policji Ryszardem Wiśniewskim.  
Konwent Starostów o nowej perspektywie finansowej2013-11-26

906 mln zł trafi do Lubuskiego w nowej perspektywie finansowej.  
Specjalna sesja na temat kopalni Gubin-Brody2013-11-26

W środę, 27 listopada br., o 15.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Gubinie odbędzie się wspólna sesja rady miasta i rady gminy wiejskiej Gubin, z udziałem marszałek Elżbiety Polak.  
Byli pracownicy kostrzyńskieg szpitala chcą zaległych wypłat 2013-11-26

Byli pracownicy kostrzyńskiego szpitala we wtorek przyjechali na sesję rady powiatu do Gorzowa.  
Tomasz Gapiński podsumowuje sezon 2013 2013-11-26

Tomasz Gapiński podsumowuje sezon 2013.  
Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek” 2013-11-26

Wczoraj w godz. od 5.00 do 12.00 policjanci KPP w Sulęcinie przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”.  
Modernizacja linii elektroenergetycznej 2013-11-26

Linia elektroenergetyczna Gorzów - Leśniów powstała w latach sześćdziesiątych XX wieku.
Gorzowski „ogrodnik” pod skrzydłami ministerstwa?2013-11-26

Spróbujemy zainteresować Ministerstwo Rolnictwa przejęciem Zespołu Szkół Ogrodniczych – powiedział nam dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta Adam Kozłowski.
Hala nie będzie już pusta2013-11-26

Hala nr 3 przy Gorzowskim Rynku Hurtowym nie będzie już stała pusta. Prowadzone są rozmowy z dwoma kontrahentami, którzy chcą dzierżawić halę.
T. Tomasik: plan transportowy to nie tylko tramwaje2013-11-26

Trwają konsultacje nad planem transportowym dla Gorzowa. To oznacza, że każdy z nas może zgłosić swoje uwagi do planów, jakie zaprezentowało miasto, dotyczących rozwoju komunikacji w Gorzowie i ościennych gminach.
Wernisaż prac Mikołaja Leszczyka w Łubu Dubu2013-11-26

W imieniu Stowarzyszenia "Szeroki Kąt Widzenia" zapraszamy na wernisaż prac Mikołaja Leszczyka.
Znów rozbłysną światełka świąteczne 2013-11-26

Oświetlone drzewka, naduliczne łańcuchy świetlne, przyozdobione ronda i co najważniejsze... ogromna choinka na Starym Rynku, to nas czeka w okresie świątecznym.
Kurier z Holandii - 14 kg marihuany 2013-11-26

Rezultatem skutecznej współpracy lubuskiej Policji i Izby Celnej w Rzepinie było zatrzymanie mężczyzny, który w miniony weekend starał się wwieźć do Polski niemal 14 kg marihuany.
Zabezpieczyli bez akcyzy 2013-11-26

Działania policjantów z wydziału kryminalnego Komendy w Międzyrzeczu prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego pozowliły zabezpieczyć 500 litrów zacieru, ponad 200 litrów spirytusu i około 230 kilogramów tytoniu bez akcyzy.
Usłyszał 16 zarzutów 2013-11-26

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zatrzymali sprawcę kradzieży kół zapasowych z samochodów ciężarowych.
Podejrzany o napad trafił do aresztu 2013-11-26

Nowosolscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na kobietę. Decyzją Sądu Rejonowego w Nowej Soli, podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Policjanci odzyskali skradziony samochód2013-11-26

W piątek (22 listopada) w kompleksie leśnym na terenie gminy Gubin, policjanci gubińscy odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki VW Transporter.
Sprawdź swoje konto ZUS w Urzędzie Miasta2013-11-26

W Sali Obsługi Interesanta Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 będzie możliwość skorzystania z Platformy Usług Elektronicznych dla klientów ZUS.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:
   Wydarzenia wkrótce w mieście :
- ''Kobieta w różnych odsłonach'' - recital aktorki Adrianny Góralskiej - Art Cafe 2015-09-18
- Zbigniew Wodecki - recital - Art Cafe 2015-09-25

więcej

 

Gorzowskie Firmy
Wiadomości z kraju - polityka, publicystyka ...
Rozrywka, Humor, Kabaret ...
Artykuły, Zdrowie i Uroda , Wywiady ...

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 gorzow.com Google+