HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 440; piątek, 22 marzec 2019 Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Wszystkie Artykuły Wywiady Zdrowie i Uroda Kuchnia Rozrywka Muzyka Film Ciekawostki  Powrót
gorzow.com • artykuly • 2019-03-11
Ciekawe funkcje w bieżniach: trening na wyższym poziomie
Źródło: https://specialfitness.pl/ (materiał partnera) 


Bieżnia treningowa to jedna z najprostszych maszyn do ćwiczeń. A przynajmniej byłaby taką, gdyby nie całe mnóstwo usprawnień, ulepszeń i gadżetów, które można znaleźć nie tylko w najdroższych modelach, ale coraz częściej również w sprzęcie z nieco niższej półki. Co więc można zyskać, dorzucając trochę grosza?


Bieżnia z lepszymi wykończeniem

Od tego należy zacząć: żadne komputery, silniki czy regulacje nie dadzą tyle, ile lepsze wykończenie pasa, wygodniejsze, bardziej ergonomiczne chwyty czy ramy oraz lepszy materiał na pas. Nie zawsze widać tego rodzaju usprawnienia, ale już po kilkunastu minutach łatwo daje się odróżnić bieżnię kiepską od dobrej, a dobrą od bardzo dobrej. I od tego w ogóle warto zacząć poszukiwania lepszego sprzętu. Nie o tym jednak miał być ten artykuł. Dla porządku warto dodać, że spora część tych udogodnień dotyczy przede wszystkim bieżni elektrycznych.

Symulacje podbiegów

W zależności od konstrukcji niektórych bieżni, umożliwiają one symulacje podbiegów na zboczach o nachyleniu prawie 20%. To już naprawdę wiele zmienia w konstrukcji treningu. W bieżniach z niższej i średniej półki nachylenie będzie mniejsze: 10, 12, czasem 14%. To już i tak wystarczy, żeby się porządnie zmęczyć, a do podstawowego treningu wytrzymałościowego dorzucić więcej ćwiczenia siły biegowej. Jeśli zmiana nachylenia odbywa się płynnie, to tym lepiej – można wtedy na bieżąco lub zgodnie z wcześniej ułożonym planem modyfikować parametry chwilowe: i prędkość, i nachylenie.

Komputer z mnóstwem funkcji

Każda bieżnia do biegania na poziomie przynajmniej ciut wyższym od kompletnie amatorskiego ma komputer z analizą wybranych funkcji. Im wyższym model, tym tych dodatków będzie więcej.

  • Absolutnie podstawowa sprawa to czas treningu. To jest prawie wszędzie. Jeśli do tego dodać wskaźnik prędkości, to automatycznie można brać się za szacowanie spalonych kalorii, prędkości średniej, tempa i kilku równie prostych do obliczenia parametrów, które dziś są dostępne prawie w każdej bieżni.

  • Pulsometr. Ten też jest dołączony już do większości sprzętu. Jeśli dodatkowo komputer obsługuje programowalne strefy tętna lub przynajmniej szacuje je na podstawie wieku, to już można pokusić się o tworzenie customowych treningów wytrzymałościowych, siłowych, tempowych i mieszanych. Problemem są tylko kiepskie pulsometry w najtańszych bieżniach, ale już na środkowej półce wszystko działa jak marzenie.

  • Wizualizacje. Wiele bieżni pozwala na wizualizację trasy i parametrów w różnej formie. Przydatny gadżet, ale nie aż tak, jak symulacja tras. Niektóre bieżnie odzwierciedlają – podobnie jak najdroższe trenażery rowerowe, konkretne trasy. Duża precyzja pozwala nadać treningowi naprawdę realistyczny charakter i sprawia, że ćwiczenia się aż tak nie nudzą. To już jednak opcja dostępna w naprawdę profesjonalnym sprzęcie za solidne pieniądze.gorzow.com kraj artykuly 2019-03-18
Zarządzaj efektywnie swoją firmą dzięki systemowi ERP!

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-13
Walki Fame MMA 3 w ofercie bukmachera

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-13
Czym sugerować się przy wyborze dietetycznego cateringu?

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-11
Ciekawe funkcje w bieżniach: trening na wyższym poziomie

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-08
Przygotowywanie ogrodu na wiosnę – o czym nie możemy zapomnieć?

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-01
Jak korzystnie pożyczać w Gorzowie?

gorzow.com kraj artykuly 2019-02-13
Usługi transportowe do 3,5 tony z serwisem Furgonetka Giełda

gorzow.com kraj artykuly 2019-02-05
Kredyt bez zaświadczenia z pracy? Jest możliwy!

gorzow.com kraj artykuly 2019-01-31
Rolety klasyczne czy rzymskie – które wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-12-28
Niezbędne wyposażenie każdego wędkarza

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-29
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-26
Najważniejsze jest Twoje wnętrze

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-21
Co to jest Botox? Lekarze z P&P Beauty Clinic wyjaśniają na czym polega zabieg.

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-14
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-05
Pięć najlepszych atrakcji Zakopanego

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-19
Jak najtaniej kupić ubezpieczenie turystyczne?

© 2018 Gorzow.com

^