HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 89; czwartek, 13 grudzień 2018 Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Wszystkie Artykuły Wywiady Zdrowie i Uroda Kuchnia Rozrywka Muzyka Film Ciekawostki  Powrót
gorzow.com • artykuly • 2018-10-19
Jak najtaniej kupić ubezpieczenie turystyczne?
Źródło: wakacyjnapolisa.pl (Artykuł sponsorowany) 

Wyjazd na zagraniczną wycieczkę to połączenie przyjemnego wypoczynku z możliwością poznania ciekawych i uroczych miejsc. Żeby jednak podróż była wyłącznie pozytywnym doświadczeniem, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie się do niej.


Jednym z elementów takiego przygotowania jest dobór ubezpieczenia turystycznego, które będzie chronić wyjeżdżającego podczas jego pobytu za granicą. Najtańszą polisę można kupić już za 2,29 zł dziennie.


Ubezpieczenie turystyczne to konieczność, jeżeli chce się spędzić swój czas za granicą w spokoju i z poczuciem bezpieczeństwa. Bezpłatna, państwowa opieka medyczna w danym kraju przysługuje bowiem wyłącznie tym osobom, które w tym kraju płacą podatki i odprowadzają składki na państwowe ubezpieczenie medyczne.


Dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest potrzebne


Każdy kraj indywidualnie określa zasady świadczeń w ramach służby zdrowia. W niektórych miejscach, osoby mające ubezpieczenie państwowe nie płacą nic za wszelkie działania i procedury medyczne. Tak jest na przykład w Polsce. Są też kraje, w których funkcjonuje system partycypacyjny. Oznacza to, że większą część kosztów leczenia pokrywa państwo, ale pacjent również musi jakąś część opłat wnieść z własnych środków. Płaci więc zarówno za wizytę w przychodni lekarskiej, jak również za pobyt w szpitalu. Udział pacjenta nie jest jednak duży. Jest to swego rodzaju dopłata jedynie. Tak jest w Czechach i we Francji.


W niektórych państwach osoba, która przyjeżdża do danego kraju nie ma na miejscu bezpłatnej, ani nawet częściowo darmowej opieki medycznej. W razie konieczności skorzystania z pomocy lekarskiej musi pokryć jej pełne koszty. O ile w przypadku wizyty w przychodni to nie są duże kwoty, o tyle pobyt w szpitalu czy operacja mogą sięgać nawet kilkudziesięciu, a w skrajnych przypadkach, kilkuset tysięcy złotych. To już znacznie większe pieniądze.


Mając ubezpieczenie turystyczne, wymagane przez państwową służbę zdrowia w danym kraju opłaty można pokryć z pieniędzy z odszkodowania. Wystarczy zgłosić zdarzenie ubezpieczeniowe (np. konieczność podjęcia leczenia za granicą), przesłać stosowne dokumenty, by otrzymać pieniądze na wskazane wcześniej konto. Z tych pieniędzy można zapłacić za leczenie i dzięki temu nie będzie trzeba obciążać domowego budżetu.

 

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?


Żeby wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne, trzeba najpierw przejrzeć i przeanalizować dostępne na rynku oferty. Najlepiej pomoże w tym porównywarka. Wystarczy bowiem uzupełnić specjalny formularz, w którym podać trzeba swoje dane (wiek, płeć itp.) oraz informacje o planowanej podróży (kierunek, czas trwania, charakter wyjazdu), by po kilku minutach otrzymać zestawienie najciekawszych ofert dostępnych w danej porównywarce.


Nie bez znaczenia jest tutaj podanie kierunku i charakteru wyjazdu, ponieważ wiele firm ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenia dopasowane do specyfiki wyjazdu. Dzięki temu, takie polisy jeszcze lepiej spełniają swoje zadanie.


Przykładem niech będą ubezpieczenia narciarskie, sprawdź aktualne oferty na wakacyjnapolisa.pl. To propozycje, które szczególnie duży nacisk kładą właśnie na różnego rodzaju wypadki złamania, które podczas jazdy na nartach są wyjątkowo prawdopodobne. Podczas podróży opartej na zwiedzaniu, również może się coś zdarzyć, ale prawdopodobieństwo jest wówczas mniejsze.

 

Drugim sposobem, obok porównania ofert na rynku, jest uzupełnienie ubezpieczenia specjalną kartą EKUZ Katowice między innymi ją wyrabiają. Jest to karta ubezpieczenia zdrowotnego wydawana przez polski NFZ. Dzięki niej podejmowane wobec ubezpieczonego za granicą procedury medyczne są częściowo finansowane przez polski NFZ. Kwota finansowania równa jest kosztom danej procedury w Polsce. Jeżeli więc w naszym kraju NFZ zapłaciłby za pacjenta 10 000 zł, to tyle samo przeznaczy za to samo działanie za granicą.

 

Czy tylko cena ma znaczenie?


Warto jednak wiedzieć, że nie tylko cena ma znaczenie przy wybieraniu ubezpieczenia. Ważny jest również jego zakres i sumy ubezpieczenia. Polisa powinna zawierać maksymalnie dużo zdarzeń ubezpieczeniowych, które są prawdopodobne i mogą mieć miejsce za granicą. Dzięki temu, ubezpieczony będzie skutecznie otoczony opieką.


Na skuteczność wpływa również wysokość sum ubezpieczenia. Warto policzyć, ile w miejscu docelowym kosztuje tygodniowy pobyt w szpitalu i średniej wartości operacja. Te obliczenia pomogą w ustaleniu niezbędnej sumy ubezpieczenia.


Mając już dopasowane zdarzenia i kwoty, można przystąpić do porównywania podobnych pod tym kątem polis, oferowanych przez różnorodne firmy ubezpieczeniowe. Jeżeli zakres jest rzeczywiście podobny, a różnica leży wyłącznie w cenie, to oczywiście nie ma sensu przepłacać. Zdecydowanie lepiej wówczas zdecydować się na to ubezpieczenie, które będzie najtańsze.

 

 gorzow.com kraj artykuly 2018-11-29
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-26
Najważniejsze jest Twoje wnętrze

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-21
Co to jest Botox? Lekarze z P&P Beauty Clinic wyjaśniają na czym polega zabieg.

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-14
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-05
Pięć najlepszych atrakcji Zakopanego

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-19
Jak najtaniej kupić ubezpieczenie turystyczne?

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-15
Jak wygląda weryfikacja wniosku o pożyczkę ratalną?

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-05
Internet, telefon, czy przez Agenta - jak znaleźć najtańsze OC?

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-26
Zegarek męski na co dzień - jak go wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-21
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-24
Na co patrzeć biorąc kredyt?

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-16
Gdzie na wakacje jesienią? Wypróbuj te 4 kierunki!

gorzow.com kraj artykuly 2018-07-17
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony

gorzow.com kraj artykuly 2018-06-13
Na czym polega darmowa chwilówka i kiedy z niej skorzystać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-06-06
Grupowe ubezpieczenia na życie - wady i zalety

gorzow.com kraj artykuly 2018-05-29
Działo się (134)

© 2018 Gorzow.com

^